איכותם של מזונות בודדים
 
התאמת המזון לתנאי המחייה
מיקום גיאוגרפי ועונות השנה - רצוי לצרוך מאכלים שונים בהדגשה שונה במקומות גיאוגרפים שונים. מקומות קרים דורשים מזון חם באופיו ובאיכותו האנרגטית, ולהיפך.
מזון עשיר בשומן ובחלבון, מרקים חמים, אוכל מטובל בג'ינג'ר או פלפל אדום, כל אלה מתאימים לצריכה במקומות קרים, או בעונות הקרות של השנה. .
אזורים חמים ולחים וכן עונות השנה החמות, דורשים נוזלים רבים, ואיכות אנרגטית קרה של מוצרי המזון. במקומות אלה ראוי להרבות בפירות עסיסיים, שתייה מרובה ומאכלים קלים יותר לעיכול מאשר במקומות הקרים. 
עבודה- עפ"י אותו עיקרון, אדם העובד עבודה פיזית קשה צריך לאכול כמויות מזון גדולות יותר מאשר פקיד במשרד.
אופי המזון משתנה בהתאם לסוג העיסוק. עבודה פיזית דורשת מזון עשיר יותר בהרכבו התזונתי מאשר עבודה משרדית. יותר חלבונים ויותר פחמימות וכן, כאמור, כמות מזון גדולה יותר.
יש לשים לב למקום העבודה ולא רק לאופי העבודה. עבודה פיזית קשה בחוץ ובקור דורשת מזון עשיר ומחמם. לעומתה, עבודה פיזית קשה במכרה לוהט בתוככי האדמה דורשת מזון עשיר, אך מקרר באופיו האנרגטי.
עבודה -עפ"י אותו עיקרון, אדם העובד עבודה פיזית קשה צריך לאכול כמויות מזון גדולות יותר מאשר פקיד במשרד.
אופי המזון משתנה בהתאם לסוג העיסוק. עבודה פיזית דורשת מזון עשיר יותר בהרכבו התזונתי מאשר עבודה משרדית. יותר חלבונים ויותר פחמימות וכן, כאמור, כמות מזון גדולה יותר.
יש לשים לב למקום העבודה ולא רק לאופי העבודה. עבודה פיזית קשה בחוץ ובקור דורשת מזון עשיר ומחמם. לעומתה, עבודה פיזית קשה במכרה לוהט בתוככי האדמה דורשת מזון עשיר, אך מקרר באופיו האנרגטי.

התאמת המזון למצב הפיזי והנפשי
על מנת לשמור ככל הניתן על האיזון הגופני והנפשי, יצרה הרפואה-הסינית משך 3,000 שנות קיומה, טכניקות ושיטות שונות. שיטות אלה עוסקות ברפואה מונעת מחד, וברפואה אקטיבית מאידך. 
 עקרון האיזון הוא הדומיננטי ביותר בהקניית הרגלי אכילה נכונים. הרמוניה מלאה בין סוגי וטעמי המזון השונים, בין מזון מוצק לנוזלי ובין זמני אכילה לאי-אכילה, היא ההנחיה החשובה ביותר בתזונה נכונה. הפרזה בנטייה כלשהי, כגון: אכילת אוכל מלוח או מתוק בהגזמה, מזון חלבי או בשרי בלבד, או אפילו צמחוני בלבד, מסכנים את הבריאות וגורמים למחלות. 
מזונות עשירים מאוד מבחינה תזונתית, כמו מוצרי חלב או בשר, עלינו לצרוך בכמות קטנה יחסית, למזונות מתונים יותר מבחינת הרכבם. מזונות בעלי טעם קיצוני במיוחד: חריף, מתוק, מלוח וכד', גם הם אסור שיופיעו באופן קבוע על שולחננו מבלי שנאזנם ע"י טעמים מנוגדים. אוכל חריף במיוחד הנצרך כהרגל במשך תקופות ממושכות, יוצר חום אנרגטי רב בגוף, וסופו שגורם למחלה המתבטאת בפצעים, או בדימומים, או יתר לחץ דם וכו'. 
אוכל מתוק בהפרזה גורם ליצירת ליחה מרובה, להחלשת מערכת העיכול והלבלב, וסופו ליצור בעיות כמו נזלת כרונית, קנדידה, סוכרת וכד'. 
כך בהקשר לטעמים האחרים כאשר נצרכים בצורה בלתי מאוזנת. עפ"י אותו העיקרון אוכל יבש מידי ללא שתייה מספקת, או מזון נוזלי רב (כמו צריכה מוגזמת של פירות), הנצרכים כהרגל במשך תקופות ארוכות, יוצרים אף הם סטייה מאיזון נורמלי ומחלות בהתאם.
טמפרטורת המזון גם היא בעלת חשיבות עליונה, כאשר מדברים על איזון. צריכה קבועה של מזונות קרים או משקאות קרים, יוצרת תמיד מחלות הקשורות בשינוי הטמפרטורה האנרגטית של הגוף. ברפואה-הסינית.
נערה הצורכת שתייה ומאכלים קרים בהגזמה עד גיל ההתבגרות, תסבול בעתיד מבעיות פוריות או מחלות אחרות הקשורות בתפקוד הרחם והשחלות. 
חשוב במיוחד להקנות הרגלים לילדים משחר נעוריהם, וכן במשך כל שנות התפתחותם, וזאת כדי לעזור להם לבנות מערכת פיזיולוגית בריאה ומאוזנת שתהווה בסיס איתן למשך כל שנות חייהם.

איכותם של מזונות
מזון מלא (מן הצומח) עשיר יותר בצ'י ממזון מלוטש ומעובד. על הנזק האפשרי של מזון מלוטש למדו הסינים כבר לפני שנים רבות. הם גילו כי אכילה מרובה של אורז לבן עלולה לגרום למחלה מטבולית קשה (שכונתה אח"כ בֶּרִי בֶּרִי).
מכיוון שהשימוש באורז מלוטש היה מקובל בעיקר בקרב עשירי סין, הדביקו שם למחלה זו את הכינוי 'מחלת העשירים'.
באירופה של המאה ה-19, הוצמד הכינוי 'מחלת העשירים' למחלת הגָאוּט הנגרמת מאכילת-יתר של בשר, שהייתה נפוצה בקרב אנשי המעמד העליון.

מזונות שמחזקים את סוגי הצ'י השונים
בגישה הרפואית הסינית ניתן למצוא המלצות לתפריטים בהתאם לתכונות המיוחדות של כל פריט מזון. להלן כמה דוגמאות: שקדים מחזקים את צ'י הדם, אורז מלא מחזק את צ'י הטחול, גזר מייבש לחות וליחה, תפוח-עץ מקרר, אפרסק מחמם, מִשמֵש ניטרלי (עם נטייה לחמימות). לתבלינים יש אנרגיות מיוחדות: שום מחמם, מנטה מקררת וכו'. מזון מקרר מונע חום בקיבה.
עודף תיאבון, הנובע בדרך כלל מ"חום בקיבה", יכול להיות מופחת על ידי אכילת מזון מקרר (מלפפון, חסה, נבטי אלפלפא, אצות-ים וכד').
לחמשת הטעמים הידועים לנו במזון יש גם תכונות אנרגטיות: הטעם החמוץ אוסף, החריף מפזר, המלוח מרכך, המתוק מעכב והטעם המר מחזק. אחת ההחטאות של האדם "המתורבת" היא התרחקותו מהטעם המר, המחזק, בייחוד את הלב. צמחי בר רבים היפים למאכל נחשבים בעינינו כ"עשבים שוטים" עקב טעמם המריר, וחבל.
ארוחה סינית טיפוסית מכילה בדרך כלל טעמים מגוונים. לאורך הארוחה נשמר שיווי המשקל בין חמוץ, מתוק, חריף וכו'.
האכילה עם מקלות (צ'וֹפּ סטיקס) נובעת מן התפיסה שהמזלג ובייחוד הסכין הם "כלים אלימים" ולכן מן הראוי שלא יעלו על שולחן האוכל.
ספיגתו של צ'י המזון בגוף מתחילה כבר בזמן הלעיסה. מכאן חשיבותה. הרוק, על פי הרפואה הסינית, נוצר מהאנרגיות של כל ה'השפעות האטמוספריות', לפיכך, יש לו תפקיד חשוב בעיבוד המזון והצ'י. ואכן, המילה "בתיאבון" בשפה הסינית היא "מָאן מָאן צְ'ה", שפירושה -תאכל לאט!
 
בצל ירוק
 טמפרטורה חמה, טעם  חריף, מניע את האנרגיה ,מסלק מזיקים כמו רוח  קרה, מעורר הזעה, נגד בקטריות  ווירוסים, משמש להתקררות, דלקת מפרקים עקב  קור, ממיס   קרישים, מפחית הצטברות נוזלים, ליחה ובצקות.
בצל ירוק לבשל במים להתקררות . חצבת-להניח בצל ירוק מעוך על הטבור מזרז את הופעתה של הפריחה. אנרגיה  ניטרלית ,מתוק. משפיע על המעי הגס והקיבה
 
תירס
עוצר דימומים, מעורר השתנה, מחזק את כיס המרה, מוריד לחץ דם, מנקה רעילות, משפר עיכול, משפר תאבון, מחזק כליות. חליטת זקן תירס ללחץ דם גבוה, אבני כליה וכיס המרה וקושי בהשתנה.

עגבנייה
מקררת מחזקת את  הקיבה, מזינה נוזלים בגוף, מקררת את הכבד, טעמה  מתוק, חמוץ. מקלה על צימאון, מטהרת חום בדם ומנטרלת רעלים. טובה ללחץ דם  גבוה, עצירות, עיניים אדומות, משפרת עיכול ומטפלת בחוסר תאבון. לא לאכול במצבי  קור, שלשול קר או בחולשת טחול.

חילבה
טמפרטורה קרה טעם מלוח מתאימות לכליות ושלפוחית השתן. מעוררת יצר מיני, מקלה על צירי לידה, מתאימה לסוכרת, לחץ דם גבוה, מרבה חלב אצל מיניקות, לכאבי  מעיים, נשירת שיער, מחזקת את  הלב, כאבי גרון ופצעים בחלל  הפה, נשירת שיער(שטיפה במי חילבה) משתמשים בזרעי חילבה שנטחנו והושרו ,לאחר השרייה שותים את המים.
 
אצות ים
טמפרטורה קרה טעם מלוח מתאימות לכליות ושלפוחית השתן. משפיעות על האברים  הפנימיים, מרככות, ממיסות גושים בגוף, מונעות היווצרות גושים. מנקות את הגוף מזיהומים לאחר מצבים של  הקרנות, כימותרפיה, קרינה רדיואקטיבית. טובות למצבי  היפו תירואיד, משתנות ומזינות את הגוף.
עשירות במינרלים פי 10 מאשר פרי האדמה. עשירות ביוד, ברזל, אשלגן, מגנזיום. האצות אינם גדלות במים מזוהמים הם קולטות את הזיהום בגופנו ופולטות אותו החוצה.
 
פטריית שיטאקי
הגיעה מיפן ונחשבת לפטרייה נוחה וידידותית לשימוש. מחקרים שנערכו עליה מצביעים על ריכוז גבוה של המינרל גרמניום, המהווה נוגד חמצון עוצמתי ומחזק את מערכת החיסון. מגבירה את ייצורו של חומר חלבוני בשם אינטרפרון בתאי הגוף, חומר חיסוני שמספק הגנה מפני זיהומים נגיפיים על ידי עיכוב צמיחת הנגיף. מכילה חומרים אנטי-דלקתיים, אנטי-סרטניים, אנטי-ויראליים, אנטי-בקטריאליים ואנטי-דיאבטיים (כלומר מורידים את רמת הסוכר בדם). היא מכילה גם חומרים המווסתים את לחץ הדם, מפחיתים רמות גבוהות של כולסטרול ושומנים בדם, וכן חומרים המחזקים את תפקוד הכליות, מגנים על הכבד ומעוררים מינית, מסלקת גידולים. ניטרלית ,חסרת טעם, מתאימה לכליות, טחול וקיבה.

טופו
אנרגיה  קרירה, טעם מתוק מחזקת את  הטחול, קיבה ומעי גס. מטהר דם, מטהר חום, מאזן את אלמנט האדמה, מנטל רעלים. יעיל בהרעלת  גופרית, דיזנטריה, מלחלח את המעיים. מכיל את כל חומצות האמינו נחשב לחלבון מלא. דל בשומן, מכיל חומצות שומן רב בלתי רוויות ,לציטין ופיטו אסטרוגנים. עשיר בברזל,  סידן, דל בנתרן ומכיל ויטמינים מקבוצת B.

עוף
אנרגיה חמימה, טעם  מתוק, מחזק את הקיבה, טחול, לבלב וקיבה . מחזק את    היאנג ,הדם והג'ינג. מחזק  לאחר לידה, במצבי  חולשה, קור פנימי, מניע דם, מסלק  קור, לבצקת,  שלשול, אנורקסיה וחוסר תאבון, השתנה תכופה, סוכרת  והפרשות וגינליות. במצבי חום  וחוסר הזעה מומלץ להפחית באכילתו.
 
ביצה
אנרגיה ניטרלית, טעם מתוק, מחזקת את האנרגיה והדם. מטפלת בשיעול יבש, שלשול, מחזקת נשים הרות כנגד הפלה ומרגיעה את העובר. חלבון הביצה נחשב לקריר ומתוק, מנטרל רעלים ומטפל במצבי חום ויובש  בריאות, שיעול יבש וגרון כואב. החלמון נחשב ניטרלי מתוק, מחזק ומרגיע, מטפל בחוסר שינה, שיהוקים, הקאה  דמית, שלשול, תת תזונה.

חומץ
אנרגיה  חמימה, טעם חמוץ ,מר. מחזק את הכבד והקיבה. מפזר קור, מנטרל רעלים, מניע דם. מנטרל רעילות ממזון. פרזיטים ותולעים במערכת  העיכול, להפסקת דימום  מהאף, הקאה דמית. שימוש פנימי : שליש כפית ברבע כוס מים לשתות כל שעה. חיצוני -עקיצת חרקים וצריבה ממדוזה למרוח על המקום.

לימון
אנרגיה  קרירה, חמוץ מאוד. מטהר דם חום ורעילות, מחטא זיהומים ,משמיד פרזיטים במעיים ומחזקת את מערכת החיסון. מטפל בזיהומים  עוריים, מרגיע עקיצות  חרקים, מפסיק  דימום, מחזק כלי דם. מטהר את אש הקיבה במצבי  צמא, עצירות, צרבת, חניכיים  מודלקות, כיבים בפה ובלשון ורעב מוגבר. ללימון יכולת כווץ על כן יתאים למצבי דליפות שתן, הזעה מרובה, פליטת  זרע, הפרשה וגינלית ושלשול. שתיית לימון במצבי  התקררות, שיעול, סילוק רעלים מהכבד. בזיהומים מוגלתיים על העור-להניח לימון חצוי למשך כשעה פעמים ביום או לשטוף עם מיץ לימון. שטיפת הקרקפת בלימון מסייעת  לקשקשים, מבריקה את השיער ומרעננת.

אבטיח
אנרגיה קרה ,טעם מתוק. משפיע על הקיבה, לב ושלפוחית השתן. מטהר חום, מרווה  צמא, מקל על חום הקיץ, משתן, מפיג דיכאון, מטפל בכאבי גרון ובכיבי פה. מרתח  של קליפת אבטיח מיובשת מועילה להורדת לחץ דם, טיפול בדלקת כליות ובסוכרת. חליטת זרעי אבטיח מסייעת להורדת לחץ דם ובצקות. במצבי קור, חולשת  טחול, שלשול והשתנה תכופה מומלץ לא לאכול אבטיח.

שעועית אזוקי
אנרגיה  ניטרלית, טעם מתוק חמוץ.   משתנת, מנקזת לחות, מפחיתה הצטברות נוזלים ובצקת, מסלקת חום, מניעה דם תקוע. מתאימה לטיפול בצהבת, שלשול עם ריח רע או רירי, הפרשות וגינליות כהות, קושי בהשתנה הנובעים מחסימת לחות. במצבי רזון עם יובש וחוסר בנוזלים אינה מומלצת.

שיפון
אנרגיה ניטרלית טעם מר. מייבש לחות,  משתן, מטיב עם  הטחול, לבלב, מסייע  בבניית שריר, מטיב עם הכבד וכיס המרה, מנקה את העורקים משומנים ,מסייע לחידוש ציפורניים, שיער ועצמות. לטיפול במיגרנות יש לבשל את גרעיני השיפון זמן רב עד לקבלת דייסה. קמח שיפון מתאים לאפיית לחם שאור המקנה ללחם טעם חמצמץ.
 
שיבולת שועל 
אנרגיה חמימה ,מתוקה, מעט מרירה. מרגיעה את הנפש, מחזקת  טחול, לבלב ולב. מחזקת עצמות ורקמת  חיבור, מחזקת   שיער, שיניים וציפורניים. דייסת שיבולת שועל טובה לחיזוק הגוף ,הרגעה וחימום בתקופת החורף. עשירה במינרלים וויטמינים כמו: ברזל, ויטמין E סיליקון . במצבי חום בגוף מומלץ להימנע או להפחית באכילתה.

קוקוס
אנרגיה ניטרלית, טעם מתוק. מחזק את  האנרגיה  והדם, מטפל בחולשה ובתת תזונה בקרב ילדים. מפזר  קור, מניע חסימות, יעיל במצבי  סוכרת, בצקת, מסייע בהפסקת הקאות דמיות ודימום מהאף. מכיל יוד אורגני הדרוש לתפקוד בלוטת התריס במצב של היפו תירואיד. מסייע לטיפול בשלשולים, דימום מהמעי ודלקות מעיים. משמיד תולעים ופרזיטים.

אגוזי מלך
אנרגיה  חמימה, טעם מתוק. מחזק אנרגיה ודם, מניע חסימות, מסלק  קור, מחזק כליות  וריאות, מרגיע  אסטמה, מסייע לעצירות. מטפל בתסמינים הקשורים לחולשת יאנג בכליות כמו: השתנה תכופה, שלשול קר,  כאב גב תחתון, פליטת זרע ואימפוטנציה.

חציל
אנרגיה  קרירה, טעם מתוק. משקיט כאב, מעורר השתנה, מוריד נפיחות ובצקת, מונע  עוויתות, מפסיק דימום  רחמי, מועיל לטחורים מדממים ולדם בשתן. להפחתת נפיחות -למעוך חציל טרי יחד עם חומץ תפוחים לשים על האזור הכואב והנפוח. לקרבונקל והתפרצויות עוריות- לאפות חציל לטחון ולערבב עם שמן שומשום כרטייה חיצונית. לא מומלץ לנשים בהריון מניע דם ברחם. 

אשכולית
קרירה טעם מתוק/חמוץ. משפרת עיכול חלש, רגיעה בחילות ומסייעת במצבי שיכרות ואלכוהוליזם. מסייעת לפרק התגבשות סידן בסחוסי המפרקים. קליפת אשכולית- חמימה ,מרה ומתוקה ,מסלקת גזים, מקלה על בטן כואבת ונפוחה, מגבירה פעילות מעיים ומסלקת ליחת קור מהריאות. את הקליפה יש לבשל למשך 20 דקות ולאחר מכן לאוכלה כולל מי הבישול. גרעיני האשכולית -נחשבים  לאנטיביוטיים ומשמידים וירוסים, חיידקים ופטריות.
 
תאנה
אנרגיה ניטרלית, טעם מתוק. מנטרלת רעלים, טובה לטיפול בבעיות  עור,  קרבונקלים  ודיזנטריה. מקלה על שיעול יבש ועל גרון יבש וכואב. מסייעת בעצירות, מקלה על  טחורים, מאזנת את חומציות הדם. לטיפול בעצירות השריית תאנים במים. לגרון כואב, שיעול יבש, אסטמה -מי תאנים.
 
תות שדה
אנרגיה מעט  קרה, טעם מתוק. מחזק אנרגיה ודם, מטהר  חום, מלחלח ריאות ומרגיע שיעול יבש. מקל על עצירות, מועיל לכיב קיבה שמקורו בחום ויובש. יעיל בטיפול במקרים של ראיה מטושטשת,  נוקשות וחוסר גמישות בגידים ובמפרקים. מחזק דם, טוב לשיער מאפיר ,לאנמיה וסוכרת. מסייע להקלה על שיעול וצפצופי  נשימה, משתן ,מפחית בצקות ולחץ דם.
 
 
כתבה וערכה :ד"ר ענת גרינשטיין נטורופתית ND
054-3141882