אבחון באמצעות קשתית העין

נתחיל בזה שהעיניים שלנו הם המראה לנפש שלנו. דרך העיניים אנו מודעים למצבו הנפשי של האדם. העיניים הן האיברים הראשונים שמתפתחים אצל העובר, כבר בגיל 22 יום.

הקשתית שהיא החלק הצבעוני מתפתחת בגיל חמישה שבועות במקביל לחלקים החיצוניים של העין. הקשתית מסיימת להתהוות רק בגיל 6 וזהו הזמן להתחיל באבחון אירידיולוגי.

אירידיולוגיה פירושה תורת הקשתית ביוונית. המחקר החל בשנת 1861 כאשר רופא העונה לשם ד"ר וון פזקלי גילה נקודה שחורה בקשתית העין של ינשוף שאחת מכנפיו נשברה. בתהליך הריפוי הבחין כי הנקודה כוסתה בשוליים לבנים. מה שהביא אותו להבין  את היווצרותן של רקמות חיבור באזורי השבר. הוא החל לעקוב אחר חולים לפני ואחרי ניתוחים וגילה שלפני ניתוח הופיעו כתמים שחורים ולאחר מכן שוליים לבנים כסימן לריפוי. בשלב מאוחר יותר בשנות החמישים ד"ר ג'נסן העלה את המודעות לאבחון באמצעות אירידיולוגיה כאשר פיתח מפה המשקפת במיקומים שונים בגלגל העין את אברי הגוף. יעילותה של האירידיולוגיה הוא בגילוי מוקדם של חולשות, נטיות, מחלות, רעלים, סימנים תורשתיים,  ושינויים ברקמות הגוף. ברמה האישית ניתן ללמוד מקשתית העין על כישורים מנטליים, זיכרון, דיבור, חושים, פסימיות, אופטימיות, מלנכוליה ועוד.