כל הביצים בסל אחד

הערך התזונתי של הביצה גבוה מאוד והן עשירות בוויטמינים, במינרלים ובחומצות אמינו החיוניים לגוף. לפי הרפואה הסינית, נחשבת הביצה כמחזקת דם, יעילה במצבי שיעול יבש, כאב גרון, צרידות ושלשול. על גידול ביצים, הזנת תרנגולות וחופש.
  הפילוסופים בימי קדם ראו בביצה את ארבעת היסודות המסמלים את החיים בצורה מוקטנת. הקליפה היא האדמה, החלבון הוא המים, החלמון הוא האש והאוויר נמצא בחלקה הקהה של הביצה. בעבר נהגו באוקריאנה, במצרים ובסין לצבוע ביצים כדי לחגוג את בוא האביב. הנוצרים ראו בביצה סמל לתחיית המתים, וקידשו אותה לחג בפסחא, ובימי הביניים אסרה הנצרות על אכילת ביצים 40 יום לפני חג הפסחא לכן היו מבשלים חלק מהביצים, מקשטים אותן ונותנים לילדים לשחק בחג הפסחא.
70 גרם של בריאות
הערך התזונתי של הביצה גבוה מאוד ונחשב לטוב ביותר לאחר חלב אם, המכיל את כל אבות המזון שהגוף זקוק להם. משקלה של הביצה הוא כ30-70 גרם.
חלבון: הנקרא גם "הלבן של הביצה" או "לובנן" בשמה המדעי, מהווה את רוב נוזלי הביצה 58% (15-43 גרם) ויותר ממחצית האלבומין, ויטמין B1, ויטמין B3, אשלגן, מגנזיום, כלור, גופרית ונתרן. הוא נחשב כחומר גלם לאספקת חומצות אמינו בגוף.
חלמון: מכונה "הצהוב של הביצה" ומהווה כשליש מנוזלי הביצה (10-23 גרם) מכיל ויטמין A, B, D, E, ו-K, ברזל, סידן, שומן רווי ורב בלתי רווי מסוג אומגה 3 ו-6 ולציטין.
קליפה: מהווה כ- 12% (3-7 גרם) מהמסה הכוללת של הביצה. היא רקמה נושמת המאפשרת מעבר גזים, עשירה בסידן והיא המעטפת החיצונית המגינה מפני מכות, יובש, חיידקים ופטריות. גודל הביצה משתנה בהתאם לגיל התרנגולת המטילה, גנטיקה, מסת העוף, טמפרטורה, עקה, צפיפות והזנה. יש לציין כי צבע הקליפה נקבע לפי זן העופות והוא אינו משפיע על איכות הביצה.
לפי הרפואה הסינית, נחשבת הביצה כמחזקת דם, יעילה במצבי שיעול יבש, כאב גרון, צרידות ושלשול, כמונעת הפלה בקרב נשים הרות, מסייעת בנדודי שינה, הקאה דמית ושיהוקים. החלבון נחשב כקריר ומתוק והחלמון כניטרלי ומתוק. בשימוש חיצוני - ביצים שחוטאו באלכוהול והושרו בחומץ למשך שבוע ימים יכולות לסייע במצבי פסוריאזיס, דלקת עור כרונית כמו במחלת הניודרמטיטיס.
 
 גידול ביצים

ביצים שהטילו אותן תרנגולות המסתובבות בחופשיות ואוכלות מזון אורגני הן מקור עשיר לוויטמינים ולמינרלים, והחלמון שלהן הוא בצבע כתום. אך המציאות בארץ היא שונה לחלוטין. רוב הביצים המגיעות לחנויות ורשתות השיווק הן ביצים שמטילות תרנגולות הכלואות בכלובי סוללה דחוסים, כשלכל תרנגולת מוקצה שטח של 20 ס"מ לכל היותר. רצפת כלובי הסוללה עשויה תיל אלכסוני הגורם לכאב, אי נוחות, פציעות ונשירת הנוצות. בלולי הסוללות נוהגים להרעיב את התרנגולות בגיל מסוים למשך מספר שבועות כדי לגרום להן להלם שבעקבותיהם נושרות הנוצות ובגופן מתרחש תהליך המעורר מחדש את יכולת ההטלה שלהן. התרנגולות מוזנות באנטיביוטיקה, הורמונים ומזון עתיר כימיקלים.
האלטרנטיבה היא ביצי חופש וביצים אורגניות המספקות בסך הכל כ- 1% מכלל צריכת הביצים בישראל, השאר מגיע מתרנגולות הכלואות בכלובי סוללה. ביצי החופש והאורגניות מספקות יותר לציטין, פוספדיל, כולין, ויטמין E וחומצות אמינו.
לצמחונים רצוי וחשוב להכניס ביצים לתפריט היומי כדי לספק את חומצות האמינו החשובות לגוף ואת ויטמין B12 המצוי רק במזונות מן החי.
ביצים אורגניות
ביצים אורגניות העומדות בתקן של ארגון לחקלאות אורגנית ביולוגית בישראל. התקן קובע תנאים מינימלים לבריאות הצרכנים ולרווחת התרנגולות כמו אי שימוש באנטיביוטיקה ומרכיבי מזון נטולים חומרי הדברה, דשנים והורמונים. גישה לחצר פתוחה המאפשרת לתרנגולות לשוטט וליהנות מאור שמש, אוויר נקי ומזון אורגני. התקן קובע שלכל גוף כחצי מטר רבוע שטח הגדול פי 10 ויותר מן השטח המוקצב לכלובי סוללה. תאי ההטלה העשויים מקופסאות קנים מרופדות משמשות להטלה בחצר.
ביצי חופש
תווית הניתנת תחת פיקוח של עמותת חי משק לביצים שמקורן במשקים העומדים בדרישות רווחה מחמירות יותר לטובתן של התרנגולות ופחות לבריאות הצרכנים. על ביצי חופש לא חלות חובות מיוחדות ולכן הן זולות יותר מביצים אורגניות.
 
הידעתם ש...

איכות. ביצה באיכות טובה צריכה להיות חלקה, נקייה, בגודל אחיד וללא כתמים כהים או בועות המצביעים על תחילת קלקולה.
קנייה. יש לקנות אך ורק ביצים מוחתמות, שעברו תהליך מיון ואריזה אצל משווק מורשה. על גבי האריזה מופיעים שני תאריכים: תאריך אחרון לשיווק שהוא המועד האחרון שבו ניתן לרכוש את הביצה בנקודת מכירה, ותאריך אחרון לצריכה – 30 יום לאחר התאריך האחרון לשיווק.
גדלים. ביצה שמשקלה הוא 67.5 גרם ומעלה היא נחשבת מספר 1, ביצה שמשקלה אינו פחות מ- 57.5 גרם היא נחשבת מספר 2, וביצה שמשקלה אינו פחות מ-47.5 גרם נחשבת מספר 3.
טריות. את הביצים מומלץ לשמור במקרר באריזתן ולא בדלת המקרר, ובטמפרטורה שמתחת לשבע מעלות, מכיוון שטמפרטורה גבוהה יותר מקלקלת את הביצים. ביצים טריות יחזיקו בקירור שלושה-
ארבעה שבועות. כדי לבדוק אם ביצה טרייה יש להכניס אותה למים בקליפתה ולראות אם היא שוקעת. ביצה לא טרייה תצוף על פני המים משום שהיא מכילה יותר אוויר.
 
רחיצה. אסור לרחוץ ביצה מכיוון שאנו עלולים לגרום לחיידקים לחדור פנימה כי הקליפה לא אטומה.
בישול. רצוי לאכול ביצה מבושלת כדי לשמור על תכולת הביוטין ולהרוס את האבידין (המבטל את השפעות הוויטמינים מקבוצת B) באמצעות החום שבבישול. רצוי לא לטגן ביצים אלא לבשלן לביצים רכות, כך נשמר הלציטין הנחשב לחומר המסייע בשריפת שומנים ובנטרול כולסטרול.
הקצפה. לקבלת קצף טוב יש להוציא את הביצה מקירור כשעה לפני ההקצפה. כדי להגדיל את נפח הקצף כדאי להקציף מעל סיר עם מים רתוחים.
כתמים. כתמים אדומים המופיעים על החלבון או החלמון נובע מקריעת כלי דם בשחלה במהלך הביוץ או בשלב התפתחותי מתקדם יותר מדימום כלי דם של העובר. ביצה שיש בה דם אסורה למאכל על שומרי הכשרות בשל העובדה שיש בה שאריות של עובר.
 
 
 המאמרים של ד"ר ענת גרינשטיין כפי שהתפרסמו במגאזין "דרך האושר" ובכלי תקשורת נוספים.