נר הופי הוא נר חלול המוחדר לחלקה החיצוני של תעלת האוזן. הטיפול מומלץ להקלה על בעיות אוזניים (אקוטיות וכרוניות), כאבי אוזניים, הצטברות נוזלים באוזניים, הפרעות שמיעה, בעיות שיווי משקל, צלצולים באוזניים, הצטננויות, בעיות סינוסים, קשיי נשימה ונחירות, כאבי גרון ועוד.

הטיפול בעזרת נרות הופי מאוד מרגיע ונעים, ולכן יעיל מאד גם במצבי מתח ולחץ. הטיפול מתאים לכל גיל, ומומלץ מאד לילדים ותינוקות (למניעת דלקות חוזרות) ואינו מלווה בכאב.

השימוש בנרות הופי הגיע מהרפואה האינדיאנית של שבט הופי. נרות ההופי המסורתיים של אותו שבט אמריקאי היו שונים מהנרות כיום  ונטו יותר לצורת קונוס רחב. יש להניח שאותם נרות שמשו לא רק לטיפול בבעיות אוזניים אלא גם ככלי לתחומים רפואיים, ספיריטואליים ומנטליים אחרים. כיום הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת ייצור תעשייתי של נרות הופי גליליים, ארוכים וחלקים בבסיסם, דבר המצמצם סיכון לנשירת חלקים מתוך הנר אל חלל האוזן. נרות הופי מיוצרים כיום על בסיס בד פשתן נקי ודונג דבורים. אל הנר מוסיפים תמציות צמחים שונות כאשר אחד השילובים המקובלים כולל תמצית מרווה, היפריקום, קמומיל ותוספת של בטא קרוטן. כולם חומרים נוגדי דלקת ומרגיעים. לא ניתן לטפל במקרים בהם יש זיהומים באוזן החיצונית, דלקת עור מקומית, נקב או קרע בעור התוף ובמצב שיש כפתורים.