שימוש בצמחי מרפא מתועד עוד מימי התנ"ך . במגוון רב של תרבויות ועמים עשו שימוש בצמחי מרפא לצורך טיפול במחלות במשך שנים רבות. מאז ומעולם השתמשו בצמחי מרפא לטיפול במחלות שונות. בעבר השימוש והמחקר בצמחי מרפא היה מוגבל לצמחיי המקומית בלבד, בגלל הקרבה אל הטבע הכינו תרופות מצמחים שגדלו ליד ביתם. כיום ניתן להכין צמחי מרפא מכל מקום בעולם.

רפואת הצמחים התפתחה במקביל למצרים, הבבלים, היוונים ,הרומאים ושבטי האינקה במקומות שונים בעולם ונשתמרה מדור לדור כתורה שבעל פה.. הצמחים שימשו את גדולי הרופאים כמו הרמב"ם , מגוון התרופות שאנו משתמשים כיום מקורם בצמחים מסונתזים. בארץ יש יותר מ-100 צמחים שונים שנחקרו כיעילים למטרות בריאותיות שונות. ניתן להשתמש בצמחי מרפא בצמח היבש כחליטה, בטינקטורה (מיצוי אלכוהולי של הצמח) בקפסולות (הכנסת צמח יבש לתוך קפסולה),במשחות, נרות וקרמים.

רפואת הצמחים היא רפואה מבוססת מחקרית, מקובלת ביותר ומותאמת למטופל לאחר אבחון ותשאול  ממושך. היא מתאימה לכל גיל ומסייעת באופן טבעי למכלול רב של בעיות בריאותיות . יכולה לשמש כתחליף לתרופה קונבנציונלית או במקביל לתרופות שניתנות.

אני אישית מטפלת במגוון רב של בעיות באמצעות צמחי מרפא. היופי הוא שאפשר לבחור מספר צמחים המתאימים למגוון רב של  בעיות בפורמולה אחת. השימוש נוח, נגיש ויעיל . לילדים מוסיפים סירופ מייפל או תרכיז אחר שיהיה נוח לשימוש.  חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בטרם לוקחים צמחי מרפא. למרות שמדובר בצמח שנחשב לכאורה טבעי הוא עשוי להיות מסוכן במידה והוא לא מתאים לאדם, או שהוא משולב עם תרופה קונבנציונלית שאינה מתאימה בשילוב עם אותו הצמח .